Піклуємося про ваше здоров'я

Шрот терапія
У Полтаві

Потрібна консультація?

Заповніть форму і наш менеджер зв’яжеться з вами

  Шрот-терапія: відновлення хребта

  Шрот-терапія – вид гімнастичних та дихальних вправ, спрямованих на корекцію хребта, які дозволяють консервативним методом позбутися від такого поширеного дефекту, як сколіоз. Цей комплекс лікувальної гімнастики відомий з початку XX століття і сьогодні широко використовується в Європі, але найбільше визнання отримав в Німеччині, адже його засновник – німецький лікар-фізіотерапевт Катаріна Шрот. Ефективне лікування сколіозу за методом Шрот доступно і в Україні.

  Людям, які страждають сколіозом, притаманне патологічне асиметричне дихання через некоректне положення тулуба – дихати можна лише випуклою частиною легенів, що призводить до подальшого викривлення хребта.

  Гімнастика за методом Катарини Шрот спрямована на усунення цього дефекту. Під час виконання вправ, які змушують ребра рухатися асиметрично, повітря наповнює киснем легені з вгнутою стороною, зазвичай не використовуване через викривлення хребта. Починаючи свідомо дихати саме цим легенем, людина змушує вгнуту частину грудної клітки розправлятися під тиском повітря, і вона починає випрямляти хребет.

  Показання для застосування методики Шрот – терапії:

  • 1, 2 і 3 ступінь захворювання сколіозом. Вилікувати повністю сколіоз 4 ступеня цим методом не вдасться, а досягнути хоча б якихось поліпшень можна, але не в усіх випадках;
  • Болючий синдром та інші симптоми, спостережувані при сколіозі, які погіршують якість життя;
  • Косметичні дефекти, що приносять психологічний дискомфорт хворому;
  • Неможливість проведення хірургічної операції через наявність у людини протипоказань до оперативного втручання.
  Лікування сколіозу за методикою Катарини Шрот можуть проводити тільки кваліфіковані фізіотерапевти. Додатково до вправ, для досягнення кращого ефекту, лікар може призначити носіння корсету Шено. Звичайно, для досягнення помітного прогресу, а тим більше повного вилікування, знадобиться час і регулярні наполегливі заняття, оскільки корекція виконується поступово, від етапу до етапу. Після виконання гімнастики Шрот та дихальних вправ при сколіозі, шляхом тривалої і поступової корекції вдається:
  • Зупинити необхідний прогресування захворювання та досягти його регресу;
  • Позбутися помітного косметичного дефекту та випрямити осанку;
  • Відновити симетричне дихання та фізіологічно правильне положення спини;
  • Зменшити відчуття болю в хребті та навіть повністю усунути болевий синдром;
  • Покращити психологічний і емоційний стан хворого, завдяки підвищенню його самооцінки;
  • Позбутися дефекту хребта без хірургічної операції.
  Якщо ви страждаєте сколіозом і хочете покращити свій стан, навіть повністю позбавившись цього дефекту – завітайте до клініка Мироненко” у Полтаві, де вправами шрот-терапії ви будете займатися під керівництвом досвідчених фізіотерапевтів високої кваліфікації!

  Запишіться на консультацію

  Прийом лікаря включає в себе:

   Наші контакти

   Телефон:
   Пошта:
   Адреса:
   вулиця Котляревського, 6, Полтава, Полтавська область, Україна, 36000
   © mironenko-clinic.com.ua 2022